Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies OK
 • Certyfikat ISO 9001 2015
 • Certyfikat ISO 45001 2018
+48566513747 / +48607102238

Witamy

O nas

Nasza firma zajmuje się antykorozją oraz termoizolacją, korzystając z najwyższej jakości sprzętu i materiałów, w harmonii ze środowiskiem naturalnym i bezpieczeństwem pracowników, zgodnie z najnowszymi normami i technologiami.

Nasza firma powstała w 2012 roku pod nazwą ENERGON Sp. z o.o. W 2015 roku przejęliśmy całość zasobów ludzkich oraz park maszynowy znanej toruńskiej firmy branży antykorozji, izolacji i termoizolacji Instal Steel sp. z o.o. Możemy zatem śmiało powiedzieć, że nasza kadra ma ponad 8 letnie doświadczenie w tej tematyce. Nasze bogate i długoletnie doświadczenie w kalkulacji, zarządzaniu i nadzorze prac sprawiają, że nasza firma jest wiarygodnym partnerem biznesowym we wszystkich oferowanych usługach. Usługi mogą zostać skalkulowane oraz wykonane w systemie „pod klucz”.

W roku 2018 nastąpiło przekształcenie firmy Energon Sp. z o. o. w spółkę akcyjną pod nazwą Energon S.A.

Nasza misja to zadowolenie Klienta z jakości i terminowości wykonanych usług.

Zatrudnienie: ponad 100 pracowników. Jednak obserwując zapotrzebowanie rynku na tego typu usługi cały czas zwiększamy wielkość naszej kadry oraz podnosimy nasze kwalifikacje.

Spółka ENERGON prowadzi politykę ubezpieczenia kontraktów. W przypadku podpisania kontraktu przedstawiamy wymagane dokumenty poświadczające ubezpieczenie OC. Kadra kierownicza posiada wymagane kwalifikacje do prowadzenia każdego typu robót, a osiąganie wysokiej jakości świadczonych usług możliwe jest dzięki wielostopniowej kontroli prowadzonej na poszczególnych etapach realizacji przedsięwzięcia.

Obecnie przygotowujemy się do wprowadzania systemu zarządzania jakością ISO. Uważamy, że system ten będzie kolejnym potwierdzeniem naszego profesjonalizmu, jakości oraz „dojrzałości gospodarczej”. Z drugiej strony jest to wymóg i standard pracy z i dla najlepszych.

26

tysięcy m2 wykonanych izolacji w 2018

21

tysięcy m2 wykonanych zabezpieczeń antykorozyjnych i ogniochronnych

107

pracowników

149

zrealizowanych projektów

Pracownicy i Klienci

O firmie

Najczęściej zadawane pytania

FAQ

 • Jaka wełnę wybrać – cieńszą warstwę o lepszej lambdzie czy grubszą warstwę o słabszej lambdzie?

  Materiał izolacyjny zastosowany w przegrodzie charakteryzuje się zdolnością do powstrzymywania strat ciepła (wyrażoną jako współczynnik przewodzenia ciepła lambda W/mK) oraz grubością. Obie te cechy wpływają na to jaki opór cieplny stanowi warstwa materiału (opór cieplny jest ilorazem grubości materiału wyrażonej w m i współczynnika przewodzenia ciepła materiału). Porównując zatem możliwości wykorzystania materiału (niższa lambda a cieńsza warstwa czy odwrotnie) należy porównywać opory cieplne. Im wyższy opór tym lepiej. Z punktu widzenia efektu izolowania (komfort cieplny) najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wykorzystywanie materiałów o jak najniższej lambdzie, w jak największej grubości.
 • Co to jest korozja?

  Co to jest korozja? Korozja jest chemiczną bądź elektrochemiczną reakcją między materiałem (zwykle metalem) a jego środowiskiem, która powoduje pogorszenie się materiału i jego właściwości. Zwykle korozja polega na oksydacji metali w obecności wody bądź pary wodnej i wtedy ma postać rdzy.
 • Jak izolacja wpływa na oszczędności w firmie?

  Izolacja rur ulokowanych na zewnątrz zapobiega zamarzaniu transportowanych substancji, wody lub ścieków. Izolowane powinny być także rury instalacji grzewczej i ciepłej wody użytkowej, gdyż zapobiega to wychładzaniu wody, czyli niepożądanym stratom energii. Pozwala na uzyskanie od 60 do 85% dodatkowego ciepła.